1-Montana  Sanal Herbaryumu; http://montana.plant-life.org/key.html, Ödüllü olan bu sitede,  kabaca bir bitki gruplandırma çetelesi, ayrıca çok güzel disiplinize ve sistematize edilmiş bitki isim indeksi ile bitki görüntüleri ve deskripsyonunda geçen kavramlar üzerine açıklayıcı resim ve anlatım linkleri atılmış, Geleceğe yönelik en iyi emekleyebilen bu web sitesinde; görüntülerin üzerine gereksiz koruma ve hareketli özgün animasyon ve gif dosyaları konmuştur.
2-Australia’s Virtual Herbarium  (Avutralya Sanal Hebaryumu) http://www.anbg.gov.au/avh.html; Henüz kurulum aşamasında olup arazide çekilen bitki ve habitat resimleri ve scanerdan çekilen kartonlu görüntülerden ve ulusal-uluslar arası tekst ve link bilgisinden ibarettir.
3-Fairchild Tropical Garden Herbarium; http://www.virtualherbarium.org/vh/db/index.htm; Site yapım aşamasında ve sadece doğadan çekilen ve bahçeden çekilen resim, tekst ve basit bir sorgulama yazılımından oluşmuştur.
4-The New York Botanical Garden Virtual Herbarium, (Newyork Botanik Bahçesi Sanal Hebaryumu)  http://sciweb.nybg.org/Science2/userguide.asp ; sadece doğadan çekilen ve bahçeden çekilen resim, tekst, basit bir sorgulama yazılımından  ve taksonların ilk yayınlandığı makaleleri isimlerinden oluşmuştur.
5-Virtual Herbarium of the Chicago Region, http://www.vplants.org/ ; Site de, tekst, basit bir sorgulama yazılımından oluşmuştur.
6- Balears Adaları Sanal Herbaryumu; http://herbarivirtual.uib.es/eng/index.html; Bu site de bitki isimleri ve scan edilmiş bitki görüntüleri vardır.
7- North Caroline Üniversitesi Virtual Herbaryumu; http://www.ibiblio.org/pic/herbarium.htm ; Bu site eğitime yöneliktir ve bu sitede kartona  yapıştırılmış herbaryum materyallerinin fotoğrafları çekilmiş ve tür etiketleriyle verilmiştir.
8- Utah Valley State College Herbaryumu;  http://herbarium.uvsc.edu/index.shtml ; familyalar ve sistematik sırayla bitkiler verilmiştir. Ayrıca herbaryum örneklerinin ve doğada çekilmiş fotoğraflarıyla,  örneklerin toplandığı yerler, iklim koşulları da verilmiştir.
9- Saskatchewan Üniversitesi Virtual Herbaryumu; http://www.usask.ca/biology/virtualherbarium/index.php , bu sitede bitkilerin teşhisi için dikotom anahtar konmuştur. Teşhiste ve tanımda kullanılan bazı özelliklerin üzerine link verilerek metin halinde açıklama getirilmiştir. Görüntüleri ise herbaryum materyalinin fotoğrafları oluşturmaktadır.
10-Enviromental Surveillance, Education and Research Program’ında;  http://www.stoller-eser.com/CMP/Herbarium/herbariumsearch.asp , bir sorgu sayfası verilmiş ve örneklerin habitatları ile toplayıcı notları yer almaktadır. Örneklerin herbaryum materyali iken çekilmiş görüntüleri yer almaktadır.
11-Teksas Üniversitesi’nin Virtual Herbaryumu’nda; http://uvalde.tamu.edu/herbarium/index.html , Bitkilerin yaprak, çiçek, gövde ve tümünün fotoğrafları ayrı ayrı verilmiştir.
12-Leida Üniversitesi’nin Ağaç Hastalıkları Virtual Herbaryumu ise; http://labpatfor.udl.es/herbariovirtual/herbariovirtual2.html , sadece isimlerden ve fotoğraf albümünden oluşmaktadır.
13-The Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO) da verilen virtual herbaryumda ise;
14-http://www.cse.csiro.au/research/SAND/sand_virtual_herbarium.htm , bitkiler index halinde verilmiş, bu isimlerin üzerine link verilerek doğal alanlarında ki fotoğrafları  verilmiştir.
15-http://linnaeus.nrm.se/botany/fbo/welcome.html.en Linnean herbarium at the Swedish Museum of Natural History (S-LINN)
16-http://flora.nhm-wien.ac.at/ Pflanzenfamilien-Auswahl von Botanik im Bild
17-http://www.rbgkew.org.uk/index.html Royal Botanic Gardens, Kew Home Page
18-http://www.nrm.se/vxter.html.en Plants Swedish Museum Of Natural History
19-http://www.nathimus.ku.dk/BOT/index.htmUnıversıty Of Copenhagen Faculty Of Scıence
21-http://www.nybg.org/  Bulbs at The New York Btoanical Garden
22-http://geo.ou.edu/Botanical/   Atlas of the Flora of Oklahoma
23-http://elib.cs.berkeley.edu/photos/flora/  University of California, Berkeley
24-http://www.botany.wisc.edu/wisflora/  Checklist of the Vascular Plants of Wisconsin
25-http://www.csdl.tamu.edu/FLORA/  Texas A&ampM BWG – Home
26-http://129.116.69.198:427/Tex.html UT Flora of Texas Project
27-http://www.noble.org/imagegallery/grasses.html Plant Image Gallery Scientific Index
28-http://www.huh.harvard.edu/ Harvard University Herbaria
29-http://ucjeps.berkeley.edu/ University and Jepson Herbaria Portal to California Flora
30- http://www.flmnh.ufl.edu/natsci/herbarium/flasvasc.htm Vascular Plant Collection University of Florida Herbarium (FLAS)
31-http://oregonstate.edu/dept/botany/herbarium/ Oregon State University Herbarium 
32-
http://linnaeus.nrm.se/botany/fbo/welcome.html.enLinnean herbarium at the Swedish Museum of Natural History (S-LINN)  
33-
http://flora.nhm-wien.ac.at/Pflanzenfamilien-Auswahl von Botanik im Bild  
34-http://www.rbgkew.org.uk/index.htmlRoyal Botanic Gardens, Kew Home Page  
35-
http://www.nrm.se/vxter.html.enPlants Swedish Museum Of Natural History  
36-
http://www.nathimus.ku.dk/BOT/index.htmUnıversıty Of Copenhagen Faculty Of Scıence  
37-
http://www.nybg.org/Bulbs at The New York Btoanical Garden  
38-
http://geo.ou.edu/Botanical/ Atlas of the Flora of Oklahoma  
39-http://elib.cs.berkeley.edu/photos/flora/University of California, Berkeley  
40-
http://www.botany.wisc.edu/wisflora/Checklist of the Vascular Plants of Wisconsin  
41-
http://www.csdl.tamu.edu/FLORA/Texas A&ampM BWG – Home  
42-
http://129.116.69.198:427/Tex.html UT Flora of Texas Project  
43-http://www.noble.org/imagegallery/grasses.html Plant Image Gallery Scientific Index  
44-http://www.huh.harvard.edu/Harvard University Herbaria  
45-http://ucjeps.berkeley.edu/University and Jepson Herbaria Portal to California Flora  
46-http://www.flmnh.ufl.edu/natsci/herbarium/flasvasc.htmVascular Plant Collection University of Florida Herbarium (FLAS)  
47-
http://oregonstate.edu/dept/botany/herbarium/ Oregon State University Herbarium