UFO lar Ne Kadar Gerçektir

Gündüzleri askerlerin dolaştığı yasak bölgelerde 12000 metredeki biri 9000 metrede yanıp sönen ışıkları olan bir cisim gördüler. Bu cismi ufoya benzettiler. Pilot uçağın yanında sürekli yanıp sönen bir cisim görmüş ve bu cismin büyüklüğü yaklaşık 100-120 m idi. Bu olaydan sonra Norod incelemeler yapmaya başladı. Norod Amerika ve Kanada’daki havadaki tüm nesneleri izleyen birimdir. Ufoyla karşılaşan birimlerin gönderildiği en yüksek birim noroddur. Norod gelen raporları  açıklamıyordu. Pilotların gönderdikleri ufoları anlatmasını önleyen başka güçler de vardı.

Bir uydurma radyo yayınıyla ortalığın karışabildiğini gören yetkililer bir uzaylı istilasından çok fazla olabileceğini düşündüler. Belirli tarihlerde gökyüzünden ufolar görülmüştür. Bu ufoların görülmesinden sonra akla bu soru geldi: ufolar saldırgansa ne yapılmalı? Nasıl tedbirler alınmalıdır. 1938 yılında bir radyo programında mars’tan bir istilacı topluluk geldi diye bir piyes çevrildi. Yüzlerce kişi bu piyes yüzünden evleri boşalttı.çok fazla tedbir alındı. Bu olaylardan sonra hükümetin dikkatini de bu olaylar çekti. Ufolar beyaz saray üzerinde de 2 defa görüldü. Bu olaylardan sonra Robertson heyeti görüldü. Ve ufoların zararsız olduklarını anlattılar. Bunun için eğitim kampanyaları düzenlendi. Ve bunları anlatmak için kitle iletişim araçları kullanılmaya  başlandı. Broking raporu  Nasa adına hazırlandı. Uzay yolculuğunun etkileri gösterilmeye çalışıldı. Raporda açık şekilde uzaylılarla ilgili bir şey bulunmadı. Çünkü açık şekilde bir şey olsa bu insanları çok fazla etkiledi. Belçika’da  1989 da üçgen hava aracı görüldü. Bu arcın görülmesinden sonra polis hemen takibe başladı. Her yerden ihbarlar gelmeye başladı. İki F-16 uçağı bir saatten fazla uçmalarına karşın bir şey görünmedi. Ama radar görüntüleri Amerikan uçağı olabileceğini söyledi. Bu teoride daha sonra çürütüldü. Çünkü her yerden havadan karadan fotoğraflar alındı. Avrupa parlamentosunun bazı birimleri ufo araştırma birimleri merkezi açmak istediler. Bir rapor hazırlandı. Ve insanların hazırlıksız olmalarının kötü olduğu bildirildi. Bu hazırlık nasıl yapılmalıydı. Bunun için meteoroloji uzmanları mühendislerden yardım alınması istendi. Ufolar hakkında hiçbir şey açıkça belli edilmez ve kimliği belirlenemez cisimler olarak adlandırıldı.

Bu alanlardan sonra dünyanın farklı yerlerinde radyo teleskoplar kuruldu ve sesler dinlendi. Araştırmacılar belli noktaya kadar ilerleyebiliyordu çünkü hükümet sadece bazı şeylere izin veriyordu.Gökteki her açıklanamayan ışıkla,kimliği belirlenemeyen cisim görüldüğünde ufo konusu tekrar açılacak..

Aşağıdaki Soruların Cevapları Filmin Ayrıntılarında Vardır.

1.İlk görülen ufonun boyutu ne kadardır?

2.Hangi özellikteki cisimler ufo olarak adlandırıldı?

3.Amerika ve Kanada'daki tüm hava birimlerini inceleyen birimin adı nedir?

4.Ufo ile  karşılaşıldığında raporların gönderildiği en yüksek birim hangisidir?

5.Norod bu raporları açıklıyor muydu?

6.Nasıl bir olayda ortalık karıştı?

7.Radyo piyesinde nasıl bir olay anlatıldı?

8.Görülen ufolardan sonra hangi heyet kuruldu?

9.Piyesten sonra ülkede ne gibi olaylar görüldü?

10.Raporlar hangi birim adına kuruldu?

11.İnsanları bilgilendirmek için hangi araçlar kullanıldı?

12.İnsanlar ufoyu görmeye hazırlıklımıydı?

KÜBRA YARAMAN EĞİTİM BİYOLOJİ 4.SINIF