Nostradamusun ve Antik Tarihteki Kehanetlerin 2012 Odağında Dayalı Önemli Örtüşümleri ve İnsanlığın Geleceğinin Tercihinin Belirleyeceğinin Bilimsel Açıklaması 75 Dakika

      Nostradamus yaklaşık 500 yıl önce yaşamış ve kehanetleri ile günümüze kadar gelmiştir.

      Nostradamus’a göre;2012 yılında zaman (kozmik saat ) duracak ve bunu da bir yok oluş olarak kabul etmiştir. Nostradamus, gezegenler, yıldızlar ve gökyüzünün hareketini izleyerek zaman içinde olacakları tahmin etmiştir. Gezegenimizin yaşadığı krizleri; tusunami, petrol kıtlığı, yok olan canlı türleri ve benzeri olaylar Nostradamus’un kehanetlerini doğrulamaktadır.

      Dünya daha önce 5 kez yok olmuştur. 6. yok oluş 21 Aralık 2012 yılına tekabül etmektedir. Bu yok oluş, Nostradamus’un 7 resimli kitabı ve dörtlük halinde yazdığı şiirlerde yer almaktadır. Bu çizimlere göre güneş dünyadan bakıldığında Samanyolu ile aynı çizgiye gelecek. Ve yeryüzün de canlı türleri yok olacak. Büyük felaketler yaşanacak bu durum insanları yamyamlaşma noktasına getirecek.

      Dünyanın yok oluşu ile ilgili ilk kehanetleri Mayalar yapmıştır. Mayalar teknoloji olmadan yıldızları,  gezegenleri, dünyayı izleyerek, dünyanın yok oluşu için kehanetlerde bulunmuşlardır. Ve bunların kehanetleri, Nostradamus’un kehanetlerinden ayrı değildir. Mayaların hazırladıkları takvimler de 21 Aralık 2012 de son bulmaktadır.

       Bunların yanı sıra Mısırlar da bu alanda çalışmalar yapmış ve eser olarak bıraktıkları piramitlerde gelecek için aslında şifre niteliği taşımaktadır. Ve şunu anlıyoruz ki; Mayalar ve Mısırlılar Nostradamus’u onaylamaktadır.

       Nostradamus’a göre; evrendeki karanlık noktayla dünya denk gelecek. Dünya da elektronik bütün işlev bitecek. Para yok olacak (bankalar) ve bu insanlar arasında büyük bir kaosa neden olacak. Bu kaos insanların sonuna neden olacak. Çünkü; bu ruhsal kaosun yanında fiziksel felaketlerde artacaktır. Nostradamus der ki bir dörtlüğünde  ‘bereket olan yerde yıkım olur. ‘ Bundan da anlıyoruz ki önce büyük bir bolluk sonrasında ise kıtlık olacaktır.

       Nostradamus yaşadığımız dönem ile ilgili kehanetlerini biz şuan teker tek yaşamaktayız. Buna bir örnek verecek olursak; Nostradamus Irak savaşını tahmin etmiştir (kehanette bulunmuş). Bu savaşı dini bir savaş olarak gördüğünü belirtmiştir. ‘Amerika Irak’ta kaybedecek’ diye bir kehanette bulunmuştur.

       Bilim insanının çoğu Nostradamus’un dünyanın yok oluş kehanetlerini doğru bulurken (kendi inanışına göre) bazı şüpheciler ise yıldızların enlem ve boylamları hareketlerinin hayatımız üzerinde etkisi olmadığını söylerler.

       Bizim inanışımıza göre de dünyanın yaşayacağı bir kıyamet günü vardır. Kendi inanış çerçevemiz içinde bu kehanetleri düşündüğümüz zaman aslında bunların birer hurafe olmadığını görürüz. Eksik ve bize uymayan yanları olmasına rağmen yabana atılmayacak kehanetler bunlar.

   

Aşağıdaki Soruların Cevapları Filmin Ayrıntılarında Vardır.

 

  1. 2012 de olacak üç tutulma hangileridir?
  2. Dünyada şimdiye kadar olan üç büyük olay hangileridir?
  3. Yaşam kitabını boş olduğunu hangi kitapta yazar?
  4. Yahudi takvimine göre kaçıncı milenyum dayız?
  5. Bu kehanetler gerçekleşince hangi yıldızın etkisi altında olacaktır?
  6.  Mayalar dünyanın yok oluşunu benzeterek oynadıkları oyun hangisidir?
  7. Nostradamus’un çizdiği yedinci resmin diğer altısından belirgin bir şekilde ayrılan yanları nedir?
  8. Altıncı yok oluş ne zaman olacaktır?

   

             07010002002  Zehra SEMİZ
      BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ 3.SINIF 2009