Hayvanlar Kahin Olabilirmi

Aralık 2004 de tsunami insanları yuttu. Katil dalganın etkisinden hayvanlar hariç kimse kurtulamadı.3000 den fazla insan hayatını kaybetti ama hiçbir hayvan ölmedi.

Sel suları gelmeden birkaç saat önce Tayland da ki filler zincirlerini kırıp uzağa kaçtılar.Kanıt göz ardı edilemez.Hayvanlar bir şekilde geleceği görüyorlar.Ama bu 6.his mi yoksa çevrelerine duydukları duyarlılıktan mı?

Her afet için benzer rivayet var.Tarla fareleri,yılanlar,kırk ayaklılar hissettikleri düşünülen hayvanlardan.

Alpler de çığdan önce hayvanlar orayı terk edermiş. Fillerin sismik detektörleri var ayaklarında, balinaların elektrik sensörleri, köpeklerin 1000 kat güçlü koku alma, kediler daha iyi duymasıdır.

Şiko kedi her zaman yemek yer obur bir kedidir. Bir kaç gün yemek yememiş ve evin bodrumuna saklanmış. Sahibi telaşlanmış veterinere götürmüş fakat kedinin bir şeyi yokmuş ve birkaç gün sonra deprem olmuş.6,8 lik depremi evcil hayvan sahipleri de hayvanlarındaki garip davranışlardan depremin öncesinde hissetmişler.

Jim Börging kayıp hayvan sayıları artınca bunun depremin habercisi olduğunu savunuyor.

G.Afrika papağanı testinde sahibi bir resme baktığında papağan ne olduğunu tahmin edebiliyordu.Sahibi basının ilgisinden kimseyle görüşmüyordu.5 değişik dilde 3000 kelime bilen Micheal kuşun bir dahi  olduğunu düşünüyordu.Sahibi kuşunu kendisinin başı ağrıdığında bile hissettiğini söylüyor.Giyinip süslendiğinde de harika diyormuş.

Michella spolding tanışıyor. Bir deney yapılacak ve resim gösterilecek. Her resim Micheala 2dk. gösterilecek ve onlar ses geçirmez odalara ayrılacaklar..Kelimeler ses görüntü Micheala bakarken çıkartırsa bu isabetli olur.

Denemeler sonucu 30 resimden 2 tanesi bilebildi. Yüzde 7 lik bir başarı. Hayvan iletişimi endüstri olarak gelişmiş ve hayvan ile sahibi arasında iletişiminin hayvanları konuşmayı sağlıyor.

Tabi yarım saati 45 dolara havyalarınızla konuşup telepati yapıp hayvanlarının kötü olanları evde ziyaret ediyor. Adeta psikolog gibidir. Hayvanlarınızı istediğiniz gibi eğitebileceğini söylüyor.

 Aşağıdaki soruların cevapları filmin ayrıntılarında vardır.
1.Hayvanlar tsunamiyi daha öncesinden hissedebiliyor mu?

2.Hangi hayvanların hisleri kuvvetli?

3.Hayvanlarda afetlerden önce nasıl bir davranış görünüyor?

4.Taylan da ki filler selden önce  nasıl davranıyor?

5.Micheal kaç resmi doğru tahmin edebildi?

6.Kedi Siko hangi tuhaf davranışta bulunmuş?

7.Fillerin dedöktörleri neresinde?

8.Balinların ne sensörleri var?