GEZEGEN MÜHENDİSLERİ GÜNEŞ ENERJİSİ İLE SÜRAT TEKNESİNİ ÇALIŞTIRIYORLAR

 

            Venedikte bulunan tekneler suyu ve havayı kirleterek büyük bir çevresel problem oluşturuyorlar. Şarj edilmiş bataryalar sayesinde sürat tekneleri daha sessiz çalışabiliyor. Güneş enerji panellerinin şarj ettiği bataryaların çalıştırdığı motorların çevreye zarar vermediği görülüyor. Bu filmde alternatif enerji kaynakları, çevre kirliliği, geri dönüşüm ve enerji tasarrufundan bahsedilmektedir.

Günümüzde kullanılan enerji kaynakları ve enerji israfı küresel bazda bir çevre sorunu ortaya çıkarıyor. Bu çevre sorunları canlıların yaşam alanlarını tahrip etmekle kalmayıp büyük bir emek kaybına da neden oluyor.

            Hayatımızda uygulayacağımız basit tedbirler ve alternatif yollardan enerji elde etme yöntemleri büyük ölçüde bu sorunları ortadan kaldırabilir. Ayrıca enerjiden tasarruf etmenin daha ekonomik olduğu da kuşkusuz kaçınılmaz bir sonuç olarak karşımıza çıkacaktır. Yapılarda gözetilmesi gereken bazı yalıtım tedbirleri daha az enerji kullanımına yol açacaktır. Benzine alternatif bazı yakıtlar çevreyi daha az kirletecektir. Evlerde uygulanacak bazı tasarruf tedbirleri daha az enerji üretimini sağlayacaktır. Geri dönüşüm enerji ve ham madde ihtiyacını azaltmak için çok önemli bir yere sahiptir.

 

Aşağıdaki Soruların Cevaplarını Bu Filmde Bulabilirsiniz

  1. Elektrikli Tekne Yapımı nedir?
  2. Kirlilik Ve Arabasız Şehir nasıldır?
  3. Elektrikli Sürat Tekneleri nasıl üretilir?