DÜNYAYI YOK EDEBİLECEK ETMENLERİN YOK EDİCİ OLASILIKLARI

 

            Dünyanın yok olma olasılığı çok düşük bir ihtimal gibi görünse de gelecekte bunun olacağı kesindir. Günümüzde ki olası tehlikeler dünyayı yok etme açısından çok küçük bir ihtimal olarak görülüyor. Karadelik yutması, güneşin yutması, antimadde bombası, astreoid çarpması, robot istilası vb. olaylar ancak dünyayı yok edecek güce sahip olaylardır.

Karadelik, yıldızların içine çökmesiyle aşırı yoğunluktan kaynaklanan çekim kuvveti çevresinde bulunan her şeyi içine çekerek yok eder. Uzaydan gelecek bir karadelik dünyayı yok edebilir fakat böyle bir karadelik tespit edilmiş değil. İnsanların yaratacağı karadelikler ise çok küçük olacağından dünyayı yutacak büyüklükte olmaz.

Dünyanın güneşe düşmesi iki şekilde olabilir; dünyanın enerjisinin azalması ve güneşin büyümesi dünyanın parçalanarak yok olmasına neden olabilir. Güneşin büyümesi kaçınılmazdır fakat insanların dünyayı güneşe doğru hareket ettirmesi pek olası görünmüyor.

Evrenin oluştuğu anda oluşan antimaddenin hepsi yok oldu ve dünyayı yok edecek antimaddenin oluşturulması günümüz teknolojisiyle imkansız görünüyor.

Dünyanın yok olması için dünya büyüklüğünde bir astreoid veya gezegenle çarpışması gerekir.

Kendini kopyalayan robotlar dünyadaki bütün kayaları tüketebilir bu da yaşamın sonu demektir. Fakat günümüz teknolojisi henüz böyle bir robot yapmış değil.

 

Aşağıdaki Soruların Cevaplarını Bu Filmde Bulabilirsiniz:

1.       Antimadde Nedir?

2.       Göktaşı Çarpması Dünyayı Yok Eder Mi?

3.       Karadelik Nedir Ve Dünyayı Yok Eder Mi?

4.       Robotlar Dünyayı Ele geçirebilir Mi?

5.       Dünya Güneş Tarafından Nasıl Yutulur?