Doğada En İlginç Çiftleşme ve Seks Öyküleri

 

   Şempanzelerin her bir grubu çok öfkeli ve çok güçlü bir şempanze tarafından yönetilir. Dişi şempanzelerin çiftleşme mevsimi geldiğinde bu duygularını saklamaları mümkün değil. Grubu yöneten lider şempanze dişiler arasında istediği dişiyi, istediği zaman ve istediği biçimde alabilir. Daha alt rütbedeki erkekler eğer sınırı aşıp çiftleşmeye cüret ederlerse dayağı göze alırlar. Şempanzelerin vejetaryen olduğu sanılır. Ancak zaman zaman şempanzelerinde menülerine et bıraktıkları oluyor. Avları genelde erkek şempanzeler avlar. Dişiler ise erkek şempanzeler avları yedikten sonra arta kalan yiyeceklerden faydalanırlar. Erkek şempanzeler genelde çiftleşme döneminde avlanırlar. Bu avlanma isteğini harekete geçiren kana susamışlık ya da açlık değil. Bunun nedeni sadece şehvet ve çiftleşme arzusu. Erkek şempanze avını avladıktan sonra yanına bir dişi alarak bir ağacın tepesine çıkar. Dişiye bir parça et vererek karşılığında çiftleşme olur. İşte sırf bu yüzden şempanzeler daha çok çiftleşme mevsiminde avlanırlar.

 

   Seksi belli bir mesafeden satabilmek tamamen farklı bir tutum gerektiriyor. Hedef kitle yayılmış olduğu durumda olduğu zaman cinsel sinyallerin uzağa çok uzağa ulaşması gerekir. Bu olaya reklam yayını denir. Amerikan timsahlarının erkekleri sekse susadıklarında gurultu şeklinde sesler çıkarırlar. Bu sesleri kendilerini tanıtmak için çıkarırlar. Bu gurultu şeklindeki sesler o kadar güçlüdür ki bazen şimşek sesiyle karıştırılabiliyor. Bu sesler dişi timsahlar için bir mesaj niteliğindedir. Ses suyun içinde havaya oranla beş kat daha hızlı yayılabiliyor. Bu gurultulu sesler son derece güçlü afrodizyaklardır.

 

   Bazı hayvanlar için seksin kokusu seksten daha önemli bir hal alıyor. Halka kuyruklu lemurların dişileri seks isteklerini duyurmak için ortama bir koku bırakırlar. Bu koku erkek lemurlar tarafından hissedilir hissedilmez erkek lemurlar arasında savaş başlar. Erkekler arasındaki savaşta kimyasal bir savaştır. Hangi erkek ortama keskin ve güçlü bir koku yayabilirse bu savaştan o galip çıkar. Doğada hayvanların birbirini etkilemek için çeşitli etkileme teknikleri var. Bu etkileme sanatları seslerle, kokuyla, renklerle ve kokuyla olabilmektedir. Doğada seks satmak için birçok yöntem vardır. Hediye, ses, koku, ışık gösterileri, danslar, bekâr evleri bu yöntemlerden sadece kaçıdır. Bu reklâm tarzlarının tümü tek bir amaca bir eş bulamaya ve seks yapmaya yöneliktir.

 

Aşağıdaki Soruların Cevapları Filmin Ayrıntısında Vardır.

1.       Cırcır böceklerinde nasıl bir çiftleşme görülür.

2.       Dişi gübre böcekleri nasıl bir ilişki ararlar?

3.       Amerikan timsahları dişi timsahlara iyi niyetli olduklarını belirtmek için ne yaparlar?

4.       Kanatlı müzik kutusu benzetmesi hangi hayvan için söylenir?

5.       Kızıl erkek geyiklerinin kükremeleri ne anlam taşır?

6.       Safra asidini hangi hayvanlar salgılar?

7.       Deniz kuşları sperm transferini nasıl bir yöntemle yapar?

8.       Mürekkep balıklarının değişik renklere girmesi ne anlam taşır?

9.       Kameriya nedir?