Bermuda Üçgeninin Gizemi

Bermuda üçgeninin gizemi ile ilgili bu filmde bir bilim adamının yaptığı çalışmalar bulunmaktadır. Bilim adamı yaptığı çalışmalarla “Yerçekimini etkisiz kılan bir güç var mı?” sorusuna cevap arıyor. Bu konuda sıfır nokta enerjisi ve kübik ayak üzerinde duruyor. Bermuda üçgeninde de bu tür bir enerjinin doğal yollarla açığa çıkabileceğini söylüyor. Sıfır nokta enerjisinin, uçakların ve gemilerin gövdelerini ikiye ayıracak kadar etkili olduğunu düşünüyor. Ancak bu düşünceleri bilimsel çevreler tarafından kabul görmüyor. Tarif ettiği gibi uçak ve gemi enkazına da henüz rastlanmamış.

Dünya magnotosfer ile çevrili dev bir mıknatıs gibi ve bu manyetik güç alanı bir kutuptan diğerine uzanır. Manyetik alanının yarattığı bir etki kutup ışıkları şeklinde görülebiliyor. Titreşen ışıklar güneşin enerjisinden kaynaklanıyor. Dünya manyetik enerjisinden yayılan partiküller atmosfere çarpar. Manyetik ve gerçek kuzeyin bir araya geldiği yer Japonya’dır. Bermuda üçgeninde ki magnatosfer dünyanın başka bir bölgesine göre daha hızlı değişiyor. Bu da bermuda üçgeninin farklı olduğunu gösterir.

Bir grup Danimarkalı bilim adamı 20 sene önce “us maksed” uydusuyla elde ettiği verileri ellerindekilerle karşılaştırır. Öncelikle bermuda üçgeniyle ilgili olanlara bakıyorlar. “Maksed” ve “ofsed” karşılaştırıldığında bermuda bölgesindeki etkinin daha fazla olduğunu görüyorlar.

Bermuda üçgeninin korkulan üne sahip olması neden olabilir? Manyetik alanın etkisinin azalmasıyla ilgili kayıtlarla açıklanabilir mi? Bermuda üçgeninde ki manyetik alan bu kadar değişken ise navigasyon sistemleri ve hava koşullarını etkiliyor olabilir mi? Bunlar olasılığı olmayan senaryolar olarak görülüyor. Yani bermuda üçgenindeki küçük bir değişimin gemileri, uçakları ve navigasyon sistemlerini etkilemesi çok zor. Araştırma sonunda üçgenin tuhaf ünü hakkında mantıklı ve tatmin edici bir cevap bulunamadı. Bermuda üçgeni sırrını saklamaya devam ediyor.

 

 

 

 

 

Aşağıdaki Soruların Cevapları Filmin Ayrıntılarında Vardır.

1.    Bermuda üçgenindeki manyetik alanın özelliği nedir?

2.    Bermuda bölgesinde manyetik düşüşün oranı nedir ve ne kadar süre içerisinde gerçekleşmiştir?

3.    Gemilerin gizemli bir şekilde kaybolmasıyla ünlü ülke neresidir?

4.    Bermuda bölgesindeki manyetik düşüşün nedeni nedir?

5.    Bilim adamının dünyanın 100 sene boyunca enerji ihtiyacını karşılayacağını öne sürdüğü sistemin adı nedir?

6.    Elektro manyetik enerji metallerde ne tür etkiler yapar?

7.    Uçakların düşmesindeki asıl neden nedir?

                                               Gülistan Diksin

                                                   BİYOLOJİ ÖĞRETMENLİĞİ 5. SINIF