BİLİMSEL  OLARAK  HAYALETLERİN  VARLIĞININ  TETKİKİ    

   Ruh  küreleri  Lemp  konağında görülmüştür .Ruh  küreleri  hayaletlerin  enerji  imzaları  mı ?Bazı bilim adamlarına göre hayır. Onlar havada uçuşan toz tanelerinin üzerine fotoğraf flaşı patlayan görüntülerden oluşurlar. Hayaletlere ait kanıtlar her zaman zayıf kalmıştır. Anlatılanlar farklı şey somut kanıtsa farklı şeyler. Medeniyet tarihimizin bize hediye ettiği şu sözü unutmayalım ‘ İşi basit tutun doğal bir açıklama yeterli iken neden doğaüstü bir açıklamaya başvuralım’. Hayaletlere inan insanlara delillere çok dikkatli bakmaları önerilir. Onlara acaba biri beni kandırıyor mu yoksa ben mi kendimi kandırıyorum bakış açısı ile bakmalı, ikincisinin doğru olma olasılığı daha yüksek
   İlgilendiğimiz varlıklarda bizim ilgileniyorlar ve çeşitli enerji kaynaklar aracılığı ile bizle haberleşiyorlar.(elektrik gibi birçok şey) Medyumlar hayaletlerin büyük ölçüde enerjiden oluştuğuna ve bu enerjinin elektromanyetik alanlar da dalgalanmalara neden olabileceklerine inanıyorlar.
Su arama çubukları ile iletişim kurabiliyorlar. Açıklanamaz kanıtlar olduğu gibi somut kanıtlarda mevcuttur.(esrarengiz ışık küreleri ,ürkütücü sesler ve gizli yüzler ). Septik eğilimler için iş hayaletlere gelince göz de görünür den çok daha az şey var.
     Hayaletler genellikle yetersiz teknoloji anlayışının ,psikolojinin veya her zaman başımıza gelen tamamıyla sıradan olan ama yanlış olaylar sonucudur. İnanlar için hayaletler yaşayanlar kadar gerçek ve hayalet görünmeleri çeşitli şekilde baş gösteriyor.
1.Eski hikaye , hayaletler ölü insanlardır .Bir  çeşit travma sebep olur(cinayet, intihar gibi).Bu hayaletlerin ölü olduğunu bilinmiyor.
2.Geçmişte olan bir olayın tekrarlanması şeklindedir. Bir çeşit ruhsal tortu gibi tekrarlanan bir video kaset gibi.. Bu türden bir hayaletin kendi iradesi olmadığı ve yaşayanlarla etkileşim için de değiller.
3.Bu ölülerin ölümlerinden kısa bir süre sonra yakınlarına görünmesi şeklinde olur .Ölümlerinin farkında  oldukları ve yaşayanlarla etkileştikleri söylenilir. Çoğunlukla rahatlatıcı mesajlar iletirler.
   İnananlar için en önemlisi , septikler için hiçte inandırıcı olmayan şey onaylanması esasen imkansız olan kanıtlar var.
Fotoğraflar icat edildiğin de hayaletlere inanç arttı ve ruhlara inanç had safhaya ulaşmıştır. İnsanların negatifte görünmesi ile birlikte hayaletlerin de görünmesi ortaya çıkmıştır.
   Hayaletlerin kendilerini gösterdikleri iki yol vardır. Bir ses bandı aracılığıyla bunlar elektro ses fenomenlerinin söylediğine göre kayıt esnasında duyulmuyor. Sadece çalınırken duyuluyorlar. Diğeri ise elektromanyetik alandaki değişimler.
Bir hayalet bedensel ölümü ölçebileceğimiz anlamını taşır ve nasılsa bir sonraki yaşam olduğunu gösterir.        

     Aşağıdaki Soruların Cevapları Filmin Ayrıntılarında Vardır.

 

1.Ruh küreleri hayaletlerin enerji imzaları mı?
2.Hayaletler nelerden oluşur ?
3.Hayaletlerle nasıl iletişim kurulur ?
4.Hayaletlerin açıklanabilmesi için somut kanıtlar nelerdir ?
5.Septikler için hayaletler ne ifade eder ?
6.Hayaletler neler sonucudur ?
7.Bedensel ölümden kurtulup yaşayanlar arasına hayalet olarak mı geleceğiz ?
8.İnananlar için hayaletler nasıl görünür ?
9.Fotoğraf icat edildiğinde nasıl bir etki olmuştur ?
10.Hayaletler kendilerini kaç yola gösterirler ?
11.Hayaletler hangi yolla ile görünürler ?
12.İnsanlar için hayaletler ne anlam taşır ?    

 

AYCAN BAŞARAN FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ 4.SINIF 8010004016