Bitkilerle Kanser Tedavisi 30 Dakika

 

Günümüzün en önemli sağlık sorunlarından bir tanesi hiç şüphesiz ki kanserdir.Kimileri için bu dünyaya veda zamanı,kimileri içinse yeniden doğuş demek.Kanseri yenip yeni bir hayata başlayanların sayısı hiç de azımsanacak derecede değil.Peki kanseri yenmek hangi tedaviyle mümkün?Klasik kemoterapi ve radyasyon tedavisi mi yoksa alternatif yöntemler (bitkilerle doğal tedavi) mi.İşte bu sorunun cevabı Jean Reinart’ın hayatında gizli.

Jean 1994 yılında akciğer kanseri olduğunu, hatta hastalığının son safhasında olduğunu ve 6 ay ömrü kaldığını öğreniyor. Doktorların yaşaması için hiç ümit vermediği Jean, Dr.Keath Block’la tanışınca yeni bir hayat için ilk adımı atmış olduğunun farkında bile değildi beklide.Dr.Block klasik tedavi yöntemlerinin yanında bazı bitkilerden oluşan bir diyet uygulatıyor.Bu diyet sayesinde Jean radyasyon tedavisinin yan etkileri olan yorgunluk ve iştah kaygı gibi problemlerle hiç karşılaşmadı.Tedaviye başladıktan sonra 1 ay sonra tümör neredeyse tamamen yok olmuştu.Bir süre sonra yürüme ve yazma problemleriyle karşılaşan Jean yapılan testlerin sonunda kanserin bu kez beynine yayıldığını öğreniyor.Tekrar kemoterapi tedavisi ve diyetle bunu da yenmeyi başarıyor.Belli aralıklarla yapılan rutin kontroller ise Jean’ın ümidini neredeyse tamamen kaybetmesine neden oluyor.Tümör neredeyse tüm vücuduna yayılmış adeta ölüm fermanı yazılmış gibiydi.Ailesi için tekrar savaşmaya karar veren Jean radyasyon tedavisine başlıyor.Bunun yanında ilaçlara Magnezyum,Kalsiyum ve türlü vitaminler eklenerek bu maddeler takviye edilmeye çalışıldı.Diyete Çin’de yetişen 5 şifalı bitkide eklendi.1995 yılında kanserden tamamen kurtulan Jean 1996 yılında ilk torununu kucağına aldı.

Uzmanlara göre sadece bitkilerle kanser tedavisi yapmak mümkün değil. Klasik yöntemlerle tedavide başarı şansı zaten %50 dir. Bitkiler tümör oluşumunu tetikleyen genleri baskılayarak kemoterapinin başarı şansını arttırır.

 

 

                 Aşağıdaki Soruların Cevapları Filmin Ayrıntılarında Vardır.

 

 

  1. Kanser hastalığından kurtulma şansı ne kadardır?
  2. Dr. Block’un diyetinde hangi bitkiler yer alır?
  3. Dr. Block’un diyeti Amerikan kanser cemiyetinden neden kabul görmez?
  4. Kanser en son aşamada Jean ‘ın vücudunun hangi bölgelerine yayılmıştır?
  5. Kemoterapi ne gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkarır?
  6. Diyetteki şifalı bitkilerin kanser tedavisindeki etkisi nedir?
  7. Alternatif tedavi için ne kadar harcama yapılır? Tehlikesi var mıdır?

 

 

                                                           Adil ERDOĞAN EĞİTİM BİYOLOJİ 5.SINIF